Web Programming C++ پایگاه داده ساختمان داده اسمبلی   صفحه اصلی
  SQL Server > Installation  
 
 

نصب SQL Server 2016

در این قسمت مراحل نصب SQL Server 2016 به صورت مرحله به مرحله توضیح داده می شود. SQL Server را از طریق برنامه نصب (Installation Wizard) می توانید نصب کنید.

مراحل نصب


مراحل نصب

نکته. بهتر است سیستم فایل کامپیوتری که روی آن SQL Server نصب می کنید NTFS یا ReFS باشد.
نکته. مطمئن باشید درایوی که انتخاب می کنید read-only، mapped یا compressed نباشد.
نکته. برنامه SSMS نیاز به .NET 4.6.1 دارد که با نصب SSMS بطور خودکار نصب می شود.
نکته. اگر قصد دارید SQL Server 2014 را نصب کنید قبل از اجرای برنامه نصب .NET 3.5 SP1 را حتما نصب کنید.
نکته. حداقل به ویندوز 8 یا 2012 احتیاج است.

دانلود SQL Server

اگر CD این برنامه را ندارید می توانید آنرا ازسایت میکروسافت دانلود کنید

ویرایش های Express و Developer رایگان هستند. برای نسخه Developer باید عضو Visual Studio Dev Essentials باشید و با انتخاب این ویرایش به صفحه ورود یا عضویت Dev Essentials هدایت می شوید (عضویت رایگان است). اگر تمایل به عضو ندارید ویرایش Express را انتخاب کنید.

بعد از دانلود شدن فولدر در پنجره Explorer فایل Setup.exe را اجرا کنید.

setup.exe

اگر پیغام امنیتی مشابه زیر را مشاهده کردید Yes را انتخاب کنید.

warning dialog

شروع نصب

نصب از طریق برنامه Installation Wizard شروع می شود. مطمئن شوید که Installation از منوی سمت چپ انتخاب شده باشد و روی گزینه اول New SQL Server stand-alone installation or add features to an existing installation کلیک کنید تا فرآیند نصب آغاز شود. اینکار شما را به برنامه راهنمای نصب هدایت می کند.

Installation Wizard

مراحل نصب

گام هایی که ممکن است مشاهده کنید با توجه به مولفه هایی که برای نصب انتخاب می کنید ممکن است کمی تفاوت کند. اگر تقریبا همه مولفه ها انتخاب شده باشد مراحل مانند زیر می شود:

در پنجره بعد Product Key را وارد کنید یا اگر نسخه رایگان را دانلود کردین ویرایش رایگان را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

Product Key

در پنجره بعد شرایط استفاده را با تیک زدن I accept the license terms بپذیرید و دکمه Next را انتخاب کنید.

License Terms

در صفحه بعد تعیین کنید که تمایل به استفاده از بروزرسانی دارید یا خیر بعد Next را انتخاب کنید. بهتر است به صورت Offline نصب کنید پس تیک Use Microsoft Update to check for update را بردارید.

Microsoft Update

در صفحه بعد هر موردی که قبل از نصب نیاز به اصلاح است نشان داده می شود. همه موارد باید به صورت passed باشد اگر فایروال به صورت Warning است مشکلی نیست و Next را انتخاب کنید.

Install Rules

اگر SQL Server 2014 را نصب می کنید و قبل از آن .NET 3.5 نصب نشده باشد پیغام خطا می دهد. بنابراین ابتدا آنرا نصب کنید بعد دکمه Re-run را انتخاب کنید.

.NET 3.5 را از اینجا دانلود کنید.

Pass

ازین به بعد مراحل نصب بستگی به مولفه هایی دارد که انتخاب کرده اید. اگر تقریبا همه مولفه ها انتخاب شده باشد مراحل مانند زیر می شود:

در این صفحه بعد مولفه هایی که می خواهید نصب شود را انتخاب می کنید. با کلیک روی هر مولفه توضیح بیشتر در مربع سمت راست دیده می شود. در زیر آن پیش نیازها و در پایین فضای موردنیاز برای نصب نشان داده می شود. می توانید مسیرهای پیش فرض را تغییر دهید. وقتی انتخاب خود را انجام دادید Next را انتخاب کنید.

Feature Selection

در صفحه Instant Configuration گزینه Named Instance را انتخاب کنید و یک نام انتخاب کنید یا بگذارید همان Default Instance بماند. سپس Next را انتخاب کنید. هر نصب SQL Server یک نمونه (instance) نام دارد. اگر n بار روی دستگاهی نصب بشود n نمونه هم ایجاد می شود. نمونه می تواند به دو صورت باشد: Default و Named. روی هر دستگاه فقط یک نمونه به صورت Default می تواند باشد ولی چندین نمونه نامدار میشود روی یک سرور داشت.

Instance Configuration

در پنجره Server Configuration می توانید یک حساب کاربری مشخص کنید.اگر شما یک حساب جدا برای نگهداری و کار با سرویس های SQL Server میخواهید می‌توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کرده و برای آن رمز تعیین کنید یا بگذارید همان تنظیمات پیش فرض بماند و Next را بزنید.

Server Configuration

در پنجره Datbase Engine Configuration نحوه شناسایی SQL Server و مدیر و مسیر فهرست داده ها را تعیین می کنید. برای گذاشتن رمز Mixed Mode(SQL Server authenticstion and Windows authentication) را انتخاب کنید بعد برای اضافه کردن کاربر فعلی به عنوان Administrator روی دکمه Add Current User کلیک کنید و دکمه Next را بزنید. اگر می خواهید با همان حساب کاربری که وارد ویندوز می شوید برای SQL Server استفاده کنید Windows authentication mode را انتخاب کنید.

Database Engine Configuration Authentication Mode
Database Engine Configuration Mixed Mode
Database Engine Configuration Data Directory

می توانید سرویس های تحلیلی را اضافه کنید یا مسیر ها را تغییر دهید یا بدون تغییری دکمه Next را بزنید

Analysis Service Configuration

در صفحه Reporting Services Configuration گزینه Install and configure را انتخاب کنید و دکمه Next را برای ادامه کلیک کنید.

Reporting Service Configuration

در صفحه بعد مولفه هایی که برای نصب انتخاب شده را مرور کنید و Install را اننخاب کنید.

Ready to Install

صبر کنید تا نصب تمام شود. بعد از نصب با مشاهده پنجره زیر یعنی SQL Server با موفقیت نصب شده است. Close را انتخاب کنید.

Install Completed


دانلود PDF این درس


 


 

صفحه اصلی| درباره| تماس